Tisk z fólie

Tisk z fólie

Tradiční, historická metoda tisku. Dnes již na ústupu, přestávají se vyrábět stroje, nabídka materiálů se snižuje. Stále však může nabídnout levné a dostatečně kvalitní etikety. Její historické základy přináší omezení – tisk se provádí pomocí kovové ( většinou hořčíkové ) raznice. Ta se musí vyrobit pro každou variantu etikety. Výroba raznice ( štočku ) prodlužuje výrobu a zvyšuje cenu o tyto startovací náklady. Bez výroby štočku není možné vytisknout ani jeden kus. Vlastní proces je následující – raznice zahřátá na cca 140°C se přes folii s pigmentem otiskne na textilní stuhu. Obdobně jako kopírák v psacím stroji, pouze za působení vyšší teploty.

Barvivo je obdobně jako u termotransferových etiket „připečeno“ pouze na povrchu materiálu. Trvanlivost tisku na oprání a oděr je tedy nižší. Výhodou metody je při tisku jednoduchých etiket ve velkých sériích velmi příznivá cena a rychlost výroby. Tiskneme oboustranně na povrstvený materiál - polyester, bavlnu do barevnosti 5/2. Na polyesterový jemný satén, který se ve střihu třepí, pouze jednostranně.

Na všechny materiály máme certifikát OEKO-TEX.

Tisk z fólie
Minimální množství50 kusů
Podkladový materiál
  • Polyester bílý (P1), polyester černý (P3), polyester-saten (P2), bavlna natur (P8), polyester žlutý a béžový (P6), polyesterový jemný satén (A5) (tisk jednostranně), samolepící acetát bílý (R1) (tisk jednostranně)
  • Šířky stuh 10, 15, 20,25, 30, 35, 40, 45, 50 mm (Barevné materiály P6 a P8 nejsou dosupné ve všech výše uvedených šířkách, materiál R1 není v šířce 10mm).
  • Tisk může být oboustranný, barvy do 5/2
BarvyViz vzorník
Výška etiketyLibovolná od 20 mm
CenaCena je závislá na velikosti etikety, barevnosti, druhu materiálu a objednaném množství
Dodací lhůta1 týden od potvrzení objednávky

Poptávky a jakékoli dotazy či připomínky ohledně etiket zasílejte na: tistene@etka.cz

Tisk z fólie